AKTUALIZAČNÉ  VZDELÁVANIA

Aktualizačné vzdelávanie je súčasťou vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov podľa zákona 138/2019 Z.z. v znení neskorších predpisov. Organizovať ho môže škola, školské zariadenie, zariadenie siciálnej pomoci, zriaďovateľ školy bez právnej subjektivity alebo školského zariadenia bez právnej subjektivity.

Cieľom aktualizačného vzdelávania je podľa potrieb zriaďovateľa školy, školského zariadenia alebo zariadenie sociálnej pomoci:

- udržiavanie alebo obnovovanie profesijných kompetencií potrebných na výkon pracovnej činnosti
- získanie nových vedomostí a informácií o zmenách v právnych predpisoch, výchovno-vzdelávacích programoch, pedagogickej dokumentácii a ďalšej dokumentácii
- získanie nových vedomostí a zručností v konkrétnej oblasti pracovnej činnosti