Iskolánk tanulói idén is részt vettek az English Star angol nyelvi nemzetközi versenyen, ahol kiváló eredmények születtek.
Büszkék vagyunk minden résztvevőre, akik szorgalmukkal és tudásukkal méltón képviselték iskolánkat!
Külön dicséretben részesülnek az alábbi tanulók kiemelkedő teljesítményükért:
• Tamás Aliz (4.osztály) – 100%
• Hajdu Botond (5.osztály) – 100%
• Porubán Liam (6.osztály) – 96%
. Mariňák Máté(6.osztály)-96%
Radványi Anna(4.osztály)-93%
Papp Lilianna (7. osztály)-92%
Iskolánkban június 18-án került megrendezésre az első asztalitenisz bajnokság, amelyre öt iskola nevezett be. A versenyen összesen 31 diák vett részt, akik három kategóriában mérhették össze tudásukat. A bajnokságot megelőzően iskolai fordulót szerveztünk, amelynek eredményeként hat tanuló képviselhette intézményünket a versenyen. A résztvevők izgalmas és színvonalas mérkőzéseken bizonyíthatták felkészültségüket. A verseny során számos szoros és látványos összecsapásnak lehettünk tanúi, amelyek emelték a rendezvény színvonalát. A rendezvény kiváló hangulatban zajlott, és reméljük, hogy az asztalitenisz bajnokság hagyománnyá válik iskolánk sportéletében.
Riaditeľka Základnej školy s materskou školou s VJM v súlade s § 20 ods. 1 zákona č. 321/2025 Z. z. o školskej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov a na základe poverenia zriaďovateľa zo dňa 26. 05. 2026 vyhlasuje voľby členov rady školy, ktoré sa uskutočnia dňa 16. 06. 2026. Pre zákonných zástupcov ZŠ od 15:00 a pre zákonných zástupcov MŠ od 15:00.
A Szádalmási Alapiskola és Óvoda igazgatónője a közoktatási igazgatásról és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 321/2025. sz. törvény 20. § (1) bekezdése alapján, valamint a fenntartó 2026. május 26-án kelt megbízása értelmében
Sok szeretettel és megható műsorral köszöntöttük az édesanyákat és nagymamákat Anyák napja alkalmából. Diákjaink versekkel, dalokkal és kedves műsorral készültek, hogy megköszönjék azt a sok szeretetet és gondoskodást, amelyet nap mint nap kapnak.
Az ünnepség legszebb pillanatait képekben és videókban osztjuk meg.
A videó az alábbi linken tekinthető meg:
Az iskolánk diákjai asztalitenisz versenyen vettek részt Csetneken, ahol nagyon szépen szerepeltek. Čobádi Vivien és Zsigrai Bence dobogós helyen végeztek.
Čobádi Vivien a 2. helyezést ért el, míg Zsigrai Bence a 3. helyen végzett.
A további résztvevők is nagyon szépen teljesítettek: Hajdú Botond és Štefán Zsombor.
Büszkék vagyunk rájuk.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Egészség és Föld napja .
Egészség és Föld napja – élményekkel teli tematikus nap iskolánkban!
Iskolánkban különleges tematikus napot tartottunk az Egészség és a Föld napja jegyében, amely tökéletesen illeszkedik a megújuló oktatási szemlélethez és a gyakorlatközpontú, élményalapú tanuláshoz.
A nap csapatalkotással indult: a diákok különböző osztályokból kerültek egy-egy csoportba, így a nagyobbak szárnyaik alá vették a kisebbeket. Segítették, bátorították egymást, és együtt formálódtak igazi közösséggé. A csapatok saját címert, zászlót terveztek, és kreatív neveket választottak – már itt megmutatkozott az együttműködés és az alkotás öröme.
„A Regionális Közegészségügyi Hivatal rozsnyói székhellyel (RÚVZ RV) előadást jött tartani iskolánkba. A programon az alsó és felső tagozatos diákok egyaránt részt vettek. Az előadás rendkívül tartalmas és tanulságos volt, számos hasznos információval gazdagította tanulóinkat. Köszönjük a lehetőséget és az értékes előadást.”
Diákjaink 2026. április 18-án, szombaton az Egressy Béni Nemzetközi Vers- és Prózamondó Versenyen vettek részt Kazincbarcikán. Iskolánkat az alsó tagozatosok közül Lipán Kiara, Hajdu Hanna, Sanko Róbert, Angyal Benett, Dravecky Erik, Dienes Dániel, a felső tagozatról pedig Štefán Boglárka, Papp Lilianna, Štefán László és Zsigrai Bence képviselte. Mindannyian méltón helytálltak kategóriájukban, kihozták magukból a legtöbbet. Štefán Boglárka (5–6. osztály próza) és Štefán László (7–8. osztály próza) kategóriájukban 6. helyezést értek el, Papp Lilianna (7–8. osztály próza) pedig a fantasztikus 3. helyet nyerte el. Mindannyiukra nagyon büszkék vagyunk, hiszen nagyon színvonalas verseny volt, sok résztvevővel. Köszönjük, hogy időt szántak a felkészülésre!